facebook

V Piknik Militarny

Opublikowano: 2014-08-23 (10:00:16) przez: Tomasz IzajaszWróć do listy

Już po raz piąty, skwer przy Śluzie Okole zamieni się w pole pokazów historycznych i militarnych manewrów oraz prezentacji. Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT, Grupy i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjne oraz miłośnicy historii zapraszają na "Piknik Militarny - Bydgoszcz 2014".
Tegoroczne wydarzenie będzie poświęcone między innymi upamiętnieniu 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej , 70 rocznicy Powstania Warszawskiego oraz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przy Śluzie Okole od 22.08 do 24.08 będzie można zobaczyć pokazy i inscenizacje historyczne, umundurowanie i wyposażenie różnych formacji wojskowych. Nie zabraknie kuchni polowej, punktów handlowych i placu zabaw dla dzieci. 
- Główną ideą Pikniku jest przybliżenie mieszkańcom Bydgoszczy, jak i turystom, historii wojskowej, militarnej i cywilnej naszego miasta. Podczas dwóch dni, grupy rekonstrukcyjne, kolekcjonerzy i pasjonaci zaprezentują swój dorobek oraz osiągnięcia – informuje Mirosław Wołodko jedne z pomysłodawców Pikników Militarnych.
Inscenizacje bitewne i historyczne, prezentacje „żywej historii”, pokazy filmowe to tylko nieliczne atrakcje, przyciągające szerokie rzesze mieszkańców naszego miasta.
- Zapraszamy wszystkich miłośników militariów i historii na prawdziwe święto wojskowości. Z okazji 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przybliżymy historię tego ważnego wydarzenia. Opowiemy również o tym jaką rolę w historii naszego kraju odegrali Żołnierze Wyklęci – dodaje Mieczysław Przybysz, drugi z pomysłodawców Pikników Militarnych.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz oraz przy pomocy bydgoskich grup i stowarzyszeń rekonstrukcji historycznych.

PARTNERZY