Centrum Edukacyjno-Społeczne zostało otwarte w czerwcu 2021 roku. Mieści się w całkowicie zrewitalizowanym budynku dawnego przedszkola przy ulicy Staroszkolnej 10, w którym swoją siedzibę ma również Muzeum Kanału Bydgoskiego. Znajdują się w nim sale warsztatowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Centrum służy mieszkańcom jako miejsce spotkań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Budynek jest przystosowany architektonicznie do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obie sale konferencyjne wyposażone są w nowoczesne nagłośnienie i projektor multimedialny. Duża sala znajduje się na pierwszym piętrze budynku i jest dostępna dla osób na wózkach, do sali prowadzi winda. Mała sala konferencyjna znajduje się na drugim piętrze, można do niej dotrzeć tylko schodami.

Realizowane projekty:

#A2BAD8

Osiedlowe Centrum Seniora "Bydgoszcz Seniorom" nad Kanałem Bydgoskim

Codzienne darmowe zajęcia i warsztaty dla mieszkańców 60+.

Zrzut ekranu 2023-05-25 224813

Czterej Pancerni i Pies w Bydgoszczy

Strona internetowa i przewodnik, z których poznasz historię kręcenia kultowego serialu w Bydgoszczy.

zostań turystą

Zostań Turystą w Swoim Mieście

Darmowe spływy kajakowe i spacery z przewodnikiem po Bydgoszczy organizowane przez Stowarzyszenie Obywatel Działa.

#A2BAD8 (1)

Dowgrid nad Kanałem Bydgoskim

Dwudniowe wydarzenie poświęcone serialowi Czarne Chmury.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 6.4.1 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020