Centrum Edukacyjno-Społeczne zostało otwarte w czerwcu 2021 roku. Mieści się w całkowicie zrewitalizowanym budynku dawnego przedszkola przy ulicy Staroszkolnej 10, w którym swoją siedzibę ma również Muzeum Kanału Bydgoskiego. Znajdują się w nim sale warsztatowe wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Centrum służy mieszkańcom jako miejsce spotkań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych. Budynek jest przystosowany architektonicznie do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obie sale konferencyjne wyposażone są w nowoczesne nagłośnienie i projektor multimedialny. Duża sala znajduje się na pierwszym piętrze budynku i jest dostępna dla osób na wózkach, do sali prowadzi winda. Mała sala konferencyjna znajduje się na drugim piętrze, można do niej dotrzeć tylko schodami.

Oferta warsztatów w Centrum Edukacyjno-Społecznym

Aktywny taniec

Chcesz wprowadzić trochę aktywności fizycznej do swojego życia, a przy tym się dobrze bawić? Zapisz się na nasze zajęcia taneczne. Z nami nauczysz się podstaw najpopularniejszych tańców i spędzisz miło i aktywnie czas.

Oferujemy trzy grupy wiekowe:

grupa dla dzieci (środa 15:00-16:00)

grupa dla młodzieży (środa 16:00-17:00)

grupa dla dorosłych (środa 17:00-18:00)

Świetlica środowiskowa

Świetlica środowiskowa wspiera rozwój i wychowanie dzieci i młodzieży. Tu dzieci będą miały okazję kreatywnie spędzić czas wolny oraz rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania. Znajdą również pomoc przy odrabianiu lekcji i będą mogły uczestniczyć w zajęciach tematycznych.

wtorek 16:00 – 18:00

Zajęcia filmowe

Interesujesz się kinem, albo po prostu lubisz oglądać filmy i seriale? Przyjdź na nasze zajęcia! Na zajęciach filmowych poznasz największe klasyki kina, nauczysz się rozpoznawać gatunki i najpopularniejsze motywy filmowe. Pokażemy Ci również jak stworzyć własny materiał filmowy.

Dla kogo?

młodzież w wieku 13-19 lat

kiedy?

poniedziałek 16:00-17:00

Zajęcia medialno-dziennikarskie

Chcesz nauczyć się pisania tekstów, wypowiadania się przed kamerą, obsługi stron internetowych czy też weryfikacji informacji? Zapisz się na zajęcia medialno-dziennikarskie! Zajęcia dedykowane są dla każdej osoby, która interesuje się mediami, dziennikarstwem czy też reklamą.

Dla kogo?

młodzież w wieku 13-19 lat

kiedy?

poniedziałek 17:00-18:00

Zajęcia medialno-dziennikarskie

Zapraszamy na zajęcia dla seniorów organizowane w Centrum Edukacyjno-Społecznym. Będą mieli Państwo okazję aktywnie spędzić czas wolny i wzbogacić swoje życie towarzyskie. Każde zajęcia będą miały inną tematykę m.in.: spotkania z historią, nauka i doskonalenie kompetencji komputerowych i internetowych, zajęcia manualne, wykłady dotyczące zdrowego trybu życia, treningi pamięci

każdy pierwszy czwartek miesiąca

w godzinach 16.30 – 18.00

Bookcrossing

W Centrum Edukacyjno-Społecznym znajduje się regał Bookcrossingu. Idea Bookcrossingu polega na nieodpłatnym dzieleniu się książkami. Zachęcamy do korzystania z regału - zarówno do zostawiania książek jak i ich zabierania.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 6.4.1 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020