Godziny otwarcia

poniedziałek – zamknięte

wtorek – piątek 10:00 – 18:00

sobota – niedziela 12:00 – 16:00

Wstęp bezpłatny

Wystawy stałe

Zdjęcie wystawy w muzeum kanału bydgoskiego

Kanał Bydgoski - historia i rola

Na wystawie "Kanał Bydgoski - historia i rola" dowiecie się kto i kiedy zbudował Kanał Bydgoski, jak wpłynął on na rozwój miasta i zobaczycie jak toczyło się życie nad nim. Ponadto obejrzycie makiety śluz i nieistniejącego już Mostu Władysława IV.

wystawa w muzeum kanału bydgoskiego

Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Na wystawie "Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym" obejrzycie różnorodne barki i holowniki, które pływały po bydgoskich wodach oraz dowiecie się jaką rolę pełniła żegluga w naszym mieście.

Wystawy czasowe

Brda Staropolska

Wystawa "Brda Staropolska" przeniesie Was w jeszcze odleglejsze czasy. Dowiecie się na niej m.in. czym handlowali bydgoszczanie oraz obejrzycie stroje i broń szlachecką z XVII wieku

Barki na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Berlinki, bromberki czy po prostu barki? Przez dziesiątki lat jednostki te odcisnęły się w pamięci bydgoszczan. Mieszkańcy Bydgoszczy widywali barki wielu miejscach nie zdając sobie sprawy, z tego że niejednokrotnie spoglądali na różne typy jednostek.

Wyspa Łabędzia

Na wystawie "Wyspa Łabędzia" zobaczycie urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym również można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.

Wystawa on-line

Kanał Bydgoski. Historia i rola

Wystawa Muzeum Kanału Bydgoskiego w Google Arts&Culture dotycząca historii i roli Kanału Bydgoskiego