Godziny otwarcia

poniedziałek – zamknięte

wtorek – piątek 10:00 – 18:00

sobota – niedziela 12:00 – 16:00

Wstęp bezpłatny

Wystawy stałe

Zdjęcie wystawy w muzeum kanału bydgoskiego

Kanał Bydgoski - historia i rola

Na wystawie "Kanał Bydgoski - historia i rola" dowiecie się kto i kiedy zbudował Kanał Bydgoski, jak wpłynął on na rozwój miasta i zobaczycie jak toczyło się życie nad nim. Ponadto obejrzycie makiety śluz i nieistniejącego już Mostu Władysława IV.

wystawa w muzeum kanału bydgoskiego

Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Na wystawie "Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym" obejrzycie różnorodne barki i holowniki, które pływały po bydgoskich wodach oraz dowiecie się jaką rolę pełniła żegluga w naszym mieście.

Wystawy czasowe

Brda Staropolska

Wystawa "Brda Staropolska" przeniesie Was w jeszcze odleglejsze czasy. Dowiecie się na niej m.in. czym handlowali bydgoszczanie oraz obejrzycie stroje i broń szlachecką z XVII wieku

Życie towarzyskie bydgoszczan na początku XX wieku

Gdzie na spacery wybierali się bydgoszczanie? Jak aktywnie spędzali czas? Jakie restauracje wybierali? Tego dowiesz się na wystawie opowiadającej o życiu towarzyskim bydgoszczan.

Wyspa Łabędzia

Na wystawie "Wyspa Łabędzia" zobaczycie urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym również można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.

Barki na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Berlinki, bromberki czy po prostu barki? Przez dziesiątki lat jednostki te odcisnęły się w pamięci bydgoszczan. Mieszkańcy Bydgoszczy widywali barki wielu miejscach nie zdając sobie sprawy, z tego że niejednokrotnie spoglądali na różne typy jednostek.

Wystawa on-line

Kanał Bydgoski. Historia i rola

Wystawa Muzeum Kanału Bydgoskiego w Google Arts&Culture dotycząca historii i roli Kanału Bydgoskiego