Wystawy stałe
Kanał Bydgoski - historia i rola
Na wystawie "Kanał Bydgoski - historia i rola" dowiecie się kto i kiedy zbudował Kanał Bydgoski, jak wpłynął on na rozwój miasta i zobaczycie jak toczyło się życie nad nim. Ponadto obejrzycie makiety śluz i nieistniejącego już Mostu Władysława IV.
Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym
Na wystawie "Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym" obejrzycie różnorodne barki i holowniki, które pływały po bydgoskich wodach oraz dowiecie się jaką rolę pełniła żegluga w naszym mieście.
Wystawy czasowe
Brda Staropolska
Wystawa "Brda Staropolska" przeniesie Was w jeszcze odleglejsze czasy. Dowiecie się na niej m.in. czym handlowali bydgoszczanie oraz obejrzycie stroje i broń szlachecką z XVII wieku.
Konrad - najbardziej bydgoski statek
Wystawa ukazująca kultową jednostkę pływającą po Bydgoskim Obszarze Wodnym. Podczas zwiedzania zgłębicie historię oraz zobaczycie zdjęcia tego wyjątkowego holownika. Ale czy tylko holownika? Przekonacie się sami!
Obchody 250 lat Kanału Bydgoskiego
Wystawa zdjęć, która jest swoistą pamiątką. Zbiorem zdjęć bydgoskich fotografików, ukazującym wrześniowe wydarzenia, podczas których świętowaliśmy 250 urodziny Kanału Bydgoskiego!
Wystawa on-line
Kanał Bydgoski. Historia i rola
Wystawa Muzeum Kanału Bydgoskiego w Google Arts&Culture dotycząca historii i roli Kanału Bydgoskiego
Minione wystawy
W obiektywie Dawida Kilona
Spotkane na spacerze, fotografowane bez ukrycia. Każdy z nas może je zaobserwować. Na wystawie zobaczymy zdjęcia ptaków znad Brdy i Kanału Bydgoskiego, uchwycone obiektywem bydgoskiego przyrodnika Dawida Kilona.
Życie towarzyskie bydgoszczan na początku XX wieku
Gdzie na spacery wybierali się bydgoszczanie? Jak aktywnie spędzali czas? Jakie restauracje wybierali? Tego dowiesz się na wystawie opowiadającej o życiu towarzyskim bydgoszczan.
Barki na Bydgoskim Obszarze Wodnym
Berlinki, bromberki czy po prostu barki? Przez dziesiątki lat jednostki te odcisnęły się w pamięci bydgoszczan. Mieszkańcy Bydgoszczy widywali barki wielu miejscach nie zdając sobie sprawy, z tego że niejednokrotnie spoglądali na różne typy jednostek.
Wyspa Łabędzia
Na wystawie "Wyspa Łabędzia" zobaczycie urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym również można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.
Tratwy i tartaki w krajobrazie bydgoskiego obszaru wodnego na przełomie XIX i XX wieku.
Bydgoszcz przez setki lat spełniała bardzo ważną rolę portu śródlądowego. Szczególne miejsce w tej tematyce zajmuje czas po wybudowaniu Kanału Bydgoskiego w 1774 roku, kiedy Bydgoszcz stała się miejscem tranzytowym dla wielu produktów płynących w kierunku zachodnim. Istotny segment w transporcie towarów na zachód stanowi drewno spławiane z Wisły i Brdy.
Bydgoski obszar wodny - symbioza przyrody i techniki w obiektywie
Wystawa zdjęć Justyny Szelągowskiej za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Bydgoskie statki – holowniki w rejsie wycieczkowym
Wystawa poświęcona holownikom pełniącym też funkcję wycieczkową. Na wystawie obejrzymy stare fotografie oraz makiety wycieczkowców.
Zabawa, ciepła strawa, trunki. Świat restauracji na śluzach
Wystawa przeniesie nas do świata restauracji nad Kanałem Bydgoskim. Dowiecie się jak wyglądało życie towarzyskie mieszkańców Bydgoszczy, na początku XX wieku.
Kanał Bydgoski malowany pędzlem Krzysztofa Cichańskiego
Nieskazitelne uroki Kanału Bydgoskiego uwiecznione na płótnie. Prace przenoszą nas nad Planty czterech pór roku.