Dwa dni, dwa różne wydarzenia! 6-7 sierpnia 2022 nad Kanałem Bydgoskim

Letnia sobotnia „Potańcówka na dechach”.

W sobotę 6 sierpnia od godziny 19:00 zapraszamy na potańcówkę „na dechach” nad Kanał Bydgoski, w okolicę VI Śluzy (ul. Bronikowskiego 45).

Do tańca zagra zespół Żuki, który w tym roku obchodzi jubileusz 35 – lecia działalności więc dobra zabawa jest gwarantowana!

Celem projektu społecznego realizowanego w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim” jest powrót do tradycji szczególnie tej przedwojennej, gdy życie towarzyskie po prostu kwitło nad Kanałem.

W czerwcu br. odbyła się już pierwsza potańcówka i chętnych do zabawy było sporo, zarówno w kwiecie wieku, seniorów ale także dzieci. Na drugiej potańcówce nie może Was zabraknąć.

Będzie stoisko z grillem oraz pyszne lody.

Sprawdź wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/2CZXuzDyi

Niedzielne plenerowe stare kino z Charlie Chaplinem.

W niedzielę – 7 sierpnia 2022 roku zapraszamy na nietuzinkowe połączenie kina plenerowego z muzyką na żywo, w wykonaniu smyczkowego zespołu Barock Quartet. To niezwykle doświadczeni muzycy związani z Filharmonią Pomorską. Od 2009 roku są gospodarzami festiwalu „Muzyka u Źródeł”.

Na dużym ekranie (9×8 metra) obejrzymy najsłynniejszy film i jednocześnie arcydzieło gatunku łączące komedię z historią miłosną, To czarno – biały film z 1925 roku pt. „Gorączka złota” w reżyserii i głównej roli – niezapomniany Charlie Chaplin.

Kilkuminutową prelekcję przeprowadzi prof. dr  hab. Piotr Zwierzchowski filmoznawca z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Sprawdź wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/6JMFyX1fz

Zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.