Dzień nad Starym Kanałem

Spacery z przewodnikiem, występy Marka Majewskiego, rekonstruktorzy historyczni i masa innych atrakcji zagości w najbliższą niedzielę w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy Staroszkolnej 10. Muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Obywatel Działa zaprasza na kolejny “Dzień nad Starym Kanałem”.

Już w najbliższą niedzielę – 11 września w godzinach 12:00-16:00 zapraszamy do Muzeum Kanału Bydgoskiego na „Dzień nad Starym Kanałem”. W ramach wydarzenia szykujemy mnóstwo atrakcji. Na dziedzińcu Muzeum swój obóz rozbiją szlachcice polscy z XVI wieku oraz ułani wielkopolscy z XX-lecia międzywojennego. W trakcie wydarzenia będzie można ulepić garnek z gliny, wybić pamiątkową monetę, strzelić z łuku, a nawet usłyszeć huk prawdziwej armaty. Czas uprzyjemniać będą szantowe występy popularnego satyryka – Marka Majewskiego. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy z drobnymi upominkami

Jak zawsze zapraszamy również do zwiedzania plantów nad Starym Kanałem z przewodnikiem (start 13.00 i 15.00) oraz do odwiedzin samego Muzeum. Oprowadzanie po ekspozycjach rozpoczynać się będzie o 12:30, 13.30, 14.40 i 15.30.

Nad samym Kanałem zostanie uruchomiona darmowa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Każdy chętny, będzie mógł samodzielnie sprawdzić jak pięknie prezentują się planty widziane z poziomu wody.

Partnerami wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, Sarmackie Dziedzictwo, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Żołędowo oraz firmy Unilever i CDE Konsultanci Budowlani.

Wydarzenie jest częścią obchodów 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Możliwość komentowania została wyłączona.