Wydarzenia Kanał Kultura.

Przywracamy Planty nad Kanałem Bydgoskim mieszkańcom!

Koncerty na V Śluzie

Dzięki głosowaniu w Bydgoski Budżet Obywatelski „Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskim” wraca nad Kanał Bydgoski z interesującymi propozycjami.

Pierwsze wydarzenie już w najbliższą sobotę 11 czerwca 2022 w godzinach 14.00-17.00.

Koncerty na V Śluzie, w okolicy ul. Czarna Droga.

Zapraszamy w imieniu głównych organizatorów Rada Osiedla Miedzyń-Prądy oraz Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskim, którzy wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy z przygotowali dla Was „Piknik muzyczny”. Będzie to spotkanie z młodymi talentami, dziećmi i młodzieżą która kształci się w naszym mieście. Zaprezentują się zespoły, soliści z różnych gatunków muzycznych. I będzie z pewnością bardzo profesjonalnie.

🧸Dla widowni przewidziano konkursy z nagrodami, szczególnie dla dzieci🎉🎁🎈🧸

🚣‍♀️W pobliżu V Śluzy będzie możliwość wypożyczenia za darmo kajaków, które udostępni Muzeum Kanału Bydgoskiego.

Kolejne wydarzenie zaplanowano na 2 lipca 2022 r. w Parku Nad Kanałem (ul.Mińska 36)
 
Trumphal Brass Quintet z towarzyszniem Doroty Nowak (sopran) i Nazara Kachały (tenor) zagrają i zaśpiewają hity muzyki operetkowej i filmowej.
Połączą się brzmieniowo dwa brzegi. Scena pojawi się w Parku Nad Kanałem (po stronie osiedla Flisy) ale z kocykami organizatorzy zapraszają również na drugi brzeg, na Miedzyń (ul. Spacerowa/Kartuska).
 
7 sierpnia 2022 roku przy VI Śluzie (ul. Bronikowskiego 45)
Ciekawe zapowiada się nieme kino w połączeniu z muzyką na żywo w wykonaniu Barock Quarter. Na film z 1925 roku, w reżyserii i wykonaniu Charlie Chaplina pt.”Gorączka złota” zapraszamy na polanę przy VI Śluzie (ul. Bronikowskiego 45).
 
Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim.
 
W 2021 roku wygrał projekt bo bydgoszczanie lubią najwidoczniej tańczyć. Wykorzystamy m.in dawny plac taneczny, który usytuowany jest w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim (przy nasypie kolejowym, w pobliżu pętli na Wilczaku). Projekt to ukłon w stronę starszych mieszkańców i okazja dla młodych, aby poczuć atmosferę dawnych lat. Będzie muzyka na żywo a raz muzyka mechaniczna z lat 80 -tych i 90 -tych poprowadzona przez profesjonalnego wodzireja.
Szczegóły na załączonym plakacie.
 
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

Zapowiada się świetna zabawa, do zobaczenia w sobotę 🙂

 

Możliwość komentowania została wyłączona.