Wystawy stałe

Zdjęcie wystawy w muzeum kanału bydgoskiego

Kanał Bydgoski - historia i rola

Na wystawie "Kanał Bydgoski - historia i rola" dowiecie się kto i kiedy zbudował Kanał Bydgoski, jak wpłynął on na rozwój miasta i zobaczycie jak toczyło się życie nad nim. Ponadto obejrzycie makiety śluz i nieistniejącego już Mostu Władysława IV.

wystawa w muzeum kanału bydgoskiego

Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Na wystawie "Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym" obejrzycie różnorodne barki i holowniki, które pływały po bydgoskich wodach oraz dowiecie się jaką rolę pełniła żegluga w naszym mieście.

Wystawy czasowe

Brda Staropolska

Wystawa "Brda Staropolska" przeniesie Was w jeszcze odleglejsze czasy. Dowiecie się na niej m.in. czym handlowali bydgoszczanie oraz obejrzycie stroje i broń szlachecką z XVII wieku.

Zabawa, ciepła strawa, trunki. Świat restauracji na śluzach

Wystawa przeniesie nas do świata restauracji nad Kanałem Bydgoskim. Dowiecie się jak wyglądało życie towarzyskie mieszkańców Bydgoszczy, na początku XX wieku.

Kanał Bydgoski malowany pędzlem Krzysztofa Cichańskiego

Nieskazitelne uroki Kanału Bydgoskiego uwiecznione na płótnie. Prace przenoszą nas nad Planty czterech pór roku.

Wystawa on-line

Google arts&culture Kanał Bydgoski

Kanał Bydgoski. Historia i rola

Wystawa Muzeum Kanału Bydgoskiego w Google Arts&Culture dotycząca historii i roli Kanału Bydgoskiego

Minione wystawy

Through the lens of David Kilon

W obiektywie Dawida Kilona

Spotkane na spacerze, fotografowane bez ukrycia. Każdy z nas może je zaobserwować. Na wystawie zobaczymy zdjęcia ptaków znad Brdy i Kanału Bydgoskiego, uchwycone obiektywem bydgoskiego przyrodnika Dawida Kilona.

Social life of Bydgoszcz inhabitants at the beginning of the 20th century

Życie towarzyskie bydgoszczan na początku XX wieku

Gdzie na spacery wybierali się bydgoszczanie? Jak aktywnie spędzali czas? Jakie restauracje wybierali? Tego dowiesz się na wystawie opowiadającej o życiu towarzyskim bydgoszczan.

barki

Barki na Bydgoskim Obszarze Wodnym

Berlinki, bromberki czy po prostu barki? Przez dziesiątki lat jednostki te odcisnęły się w pamięci bydgoszczan. Mieszkańcy Bydgoszczy widywali barki wielu miejscach nie zdając sobie sprawy, z tego że niejednokrotnie spoglądali na różne typy jednostek.

Swan Island

Wyspa Łabędzia​

Na wystawie "Wyspa Łabędzia" zobaczycie urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym również można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.

post fb

Tratwy i tartaki w krajobrazie bydgoskiego obszaru wodnego na przełomie XIX i XX wieku.

Bydgoszcz przez setki lat spełniała bardzo ważną rolę portu śródlądowego. Szczególne miejsce w tej tematyce zajmuje czas po wybudowaniu Kanału Bydgoskiego w 1774 roku, kiedy Bydgoszcz stała się miejscem tranzytowym dla wielu produktów płynących w kierunku zachodnim. Istotny segment w transporcie towarów na zachód stanowi drewno spławiane z Wisły i Brdy.

Szelągowska wystawa konkursowa

Bydgoski obszar wodny - symbioza przyrody i techniki w obiektywie

Wystawa zdjęć Justyny Szelągowskiej za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie fotograficznym organizowanym przez Muzeum Kanału Bydgoskiego.

DSC_0011

Bydgoskie statki – holowniki w rejsie wycieczkowym

Wystawa poświęcona holownikom pełniącym też funkcję wycieczkową. Na wystawie obejrzymy stare fotografie oraz makiety wycieczkowców.​